37. Een brief Flashcards
Lieve moeder,
Dear Mother
ontvangen
received
daarin
in it, there
eenvoudige
simple
aanwijzen
point to
wilde
wanted
kon
could
aardiger
nicer
volledig
completely
gesloten
closed
geheel verlaten
completely deserted
verlaten
deserted
volkomen leeg
completely empty
leeg
empty
buitenshuis
away from home
vroeg
asked
vroeg me…af
wondered
nadenken
consider
zei
said
dwingt
forces
zacht klimaat
mild climate
vergat
forgot
beschik hier over
have at one’s disposal
tot slot
finally
allemaal jullie
all of you
afgelopen
last
melden
report
pakken
get
telkens
each time
voorbij
over
indruk
impression
lijkt
seems
alsof
as though
vervolgens
afterward
anders
otherwise
toen
?
tenslotte
finally
kennelijk
obviously
invloed
influence
schijnt
supposed to be
sfeer
atmosphere
wijze
way
voorlopig
for the time being
waarschijnlijk
probably
tegenover
opposite
op de hoogte
up to date
gauw
soon
steeds
increasingly
gedachten
thoughts
EEN BRIEF
Lieve moeder,
Heb je mijn brief van afgelopen week al ontvangen? Ik heb daarin geschreven dat ik Nederlands leer. Nou, ik kan je melden dat het uitstekend gaat. Het lukt me al om eenvoudige dingen in het Nederlands te zeggen. Als ik iets in de winkel nodig heb, vraag ik het nu in het Nederlands. Vroeger moest ik alles aanwijzen of zelf pakken. Telkens als ik iets wilde hebben wat ik niet zag, kon ik het niet kopen. Dat is gelukkig voorbij. Ik heb de indruk dat de mensen nu ook aardiger tegen mij zijn. Ik ben dus blij dat ik Nederlands ben gaan leren. Het heeft duidelijk resultaat.
Het leven is hier wel volledig anders dan bij ons thuis. De winkels sluiten vroeg, de meeste gaan al om zes uur dicht en op zondag zijn ze de hele dag gesloten. ‘s Avonds is er buiten niets te doen. De straten, ook in de stad, zijn bijna geheel verlaten. De restaurants zijn na acht uur ‘s avonds volkomen leeg. Het lijkt wel alsof Nederlanders niet van eten buitenshuis houden. Iedereen maakt hier zelf zijn eten klaar. Na het eten kijken ze nog wat televisie en vervolgens gaan ze slapen.
Ik vroeg me laatst af waarom de mensen hier zo anders leven. Toen ik dat aan iemand vroeg, moest hij diep nadenken. Tenslotte zei hij: ‘Door het klimaat, denk ik. Het is buiten meestal te koud, er staat veel wind of het regent. Dat dwingt de mensen thuis te blijven.’ Ze noemen dat hier een ‘zacht’ klimaat! Het klimaat heeft kennelijk grote invloed op de manier van leven. Maar in een paar grote steden schijnt de sfeer en de wijze van leven anders te zijn. Dat komt misschien omdat daar zoveel buitenlanders wonen.
O ja, dat vergat ik nog: ik woon hier maar voorlopig. Ik denk nog tot het einde van de volgende maand. Ik krijg dan waarschijnlijk een grotere kamer in een huis hier tegenover. Ik beschik hier over weinig ruimte.
Ik stop nu met schrijven. Je bent weer van alles op de hoogte. Maak je over mij geen zorgen. Tot slot: schrijf gauw terug, want ik hoor graag hoe het daar gaat met jullie allemaal! Jullie zijn steeds in mijn gedachten.
Liefs, …
August 2014
OK
Het lukt me al om…
?
Het lijkt wel alsof…
it appears as if…
Ik vroeg me laatst af waarom…
I asked myself recently why…
Maak je over mij geen zorgen.
Don’t you worry about me.