3.2 Homerus, Ilias en Odyssee Flashcards

1
Q

Gouden appel

A

Naar aanleiding van dit verhaal wordt een punt waarover ruzie gemaakt wordt, een ‘twistappel’ genoemd.

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
2
Q

Aeneas

A

De Trojaanse held Aeneas zoon van de godin Aphrodite, ontvluchtte het brandende Troje met zijn verzwakte vader op zijn schouders en met zijn zoontje aan de hand. Naar aanleiding daarvan spreken we van het Aeneasmotief als een personage in een roman gehinderd wordt door (de herinnering aan) zijn vader.

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
3
Q

Lange zwerftocht

A

Naar aanleiding van de tien jaar die Odysseus over zijn thuisreis doet, wordt een lange zwerftocht ook wel een ‘odyssee’ genoemd.

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
4
Q

Penelope

A

Penelope, Odysseus’ vrouw hield tijden de afwezigheid van haar man tal van opdringerige huwelijkskandidaten aan het lijntje: ze beloofde met een van hen te trouwen als ze klaar was met het weven van een kleed. Iedere nacht haalde ze echter uit wat ze overdag gemaakt had. Ze wist zeker dat Odysseus weer bij haar terug zou komen - en ze kreeg gelijk.

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly