71-75 Flashcards
Суть процесу горіння, класифікація видів горіння.
Горіння - процес взаємодії горючої речовини з киснем, при якому виділяється тепло і світло. Швидкість горіння розділяється на тління, власне горіння, вибух і детонацію. Залежно від швидкості розповсюдження полум’я, горіння може бути дефлаграційним або детонаційним. Горючі системи поділяються на хімічно однорідні (гомогенні) і неоднорідні (гетерогенні), що впливає на тип горіння: гомогенне (рівномірне перемішування з повітрям) або гетерогенне (обмежене дифузією кисню у зону полум’я).
Пожежо- та вибухонебезпека на виробництві.
Пожежо- та вибухонебезпека на виробництві - це комплекс заходів з управління ризиками, спрямованих на попередження пожеж та вибухів на робочих місцях. Вони включають в себе використання безпечних матеріалів, належне устаткування, регулярну навчаність працівників та систематичні перевірки для забезпечення безпеки праці.
Порядок дій у разі виникнення пожежі.
У разі пожежі працівники повідомляють пожежну службу (101), евакуюють людей, гасять вогонь, повідомляють керівництво, включають автоматичну систему гасіння, організовують евакуацію, надають захист рятувальникам, викликають інші служби, при необхідності відключають електроенергію та здійснюють інші заходи безпеки.
Первинні засоби пожежогасіння.
Вогнегасники, пожежний інвентар (покривала з негорючого теплоізоляційного полотна, грубововняної тканини або повсті, ящики з піском, бочки з водою, пожежні відра, совкові лопати) та пожежний інструмент (гаки, ломи, сокири тощо).
Стаціонарні засоби пожежогасіння.
Стаціонарні засоби пожежогасіння - це засоби, які встановлюються на підприємствах та в будівлях для більш ефективного та швидкого гасіння пожеж. Їх використовують у випадку виникнення великої пожежі, коли портативні вогнегасники можуть бути недостатніми