Binswanger Flashcards
1
Q
Būtį pasaulyje sudaro trys modusai, į kuriuos reikia atsižvelgti norint suprasti žmogaus elgesį:
A
- Biologinė arba fizinė aplinka (Umwelt) – nuo mūsų nepriklausomas objektų ir daiktų pasaulis. Tai gamtos ir jos dėsnių pasaulis, apimantis ir mūsų biologiją (mirtis, alkis, gimimas). Mes turime prie tokio pasaulio išmokti prisitaikyti.
- Žmogiškoji aplinka (Mitwelt). Tai apima visuomeninį elgesį kitų žmonių atžvilgiu. Dalijimasis savo išgyvenimais ir jausmais, pagarba kito žmogaus būčiai pasaulyje.
- Pats žmogus (Eigenwelt). Tai savų išgyvenimų pasaulis ir prasmė, žmogaus teikiama realaus pasaulio objektams. Tai savęs identiškumo jausmas.
2
Q
Keturi tarpusavio sąveikos (mitwel) būdai:
A
- Anoniminis būdas. Žmogus neparodo savo individualumo. Toks elgesys, už kurį žmogus nenori būti atsakingas, jis veikia kaip anonimas, pasislepia minioje.
- Singuliarinis modelis – kai žmogus viską (tiek teigiamus, tiek neigiamus) bruožus priskiria sau.
- Pliuralinis modelis. Žmogus palaiko kontaktus su kitais, bet tik siekdamas kokios nors naudos. Ryšiai paviršiniai, nėra jokių emocinių ryšių.
- Dualus modelis – kontaktas, besiremiantis abipusiškumu. Dalijimasis išgyvenimais ir jausmais su kitais. Aš ir tu tampa mes. Tai autentiškas ryšys.
3
Q
Pasaulio projektas
A
Bazinių nuostatų apie save ir pasaulį sistema, kuri nulemia kaip žmogus elgsis tam tikroje situacijoje, kaip formuosis jo charakteris, kokios problemos kils jo gyvenime, kokiais simptomais jos pasireikš.
4
Q
Dizainanalizė
A
tai fenomenologinė visos unikalios asmenybės būties analizė, vidinio patirties pasaulio rekonstrukcija, autentiško egzistavimo atradimas. Jis atrandamas gilinantis į save ir ieškant savo, nuo išorinių jėgų nepriklausančio gyvenimo plano.
5
Q
Patologija
A
- Kai žmogus atsisako prisiimti atsakomybę už save
- Siauras pasaulio projektas
- Pabėgimas į idealizuotą pasaulį