1.3 gene flow en levels van selectie Flashcards
- Wat is het proces van gene flow?
Dan komt een nieuw lid van een bepaalde soort in groep, welke dan een andere genetische samenstelling heeft van eigenschappen.
- Wat is genetische drift?
Veranderingen in een populatie die door toeval ontstaan
- Wat is het founder effect van genetsiche drift?
Als een kleine groep een nieuwe populatie gaat starten, hebben ze maar een klein gedeelte van de genen van de oorspronkelijke populatie. Wat voor verandering kan zorgen
- Welke andere manieren zijn er buiten natuurlijke selectie dat veranderingen kunnen ontstaan in evolutionaire psychologie?
Genetische drift en gene flow
- Wat is het kritiek op de gene’s eye vieuw dat het een sterk adaptionistische inslag heeft?
Vele veranderingen zijn niet het gevolg van directe selectie, maar van willekeurige fluctuaties (genetische drift)
- Wat is de algemene conclussie van de gene’s eye view door critici?
Het richt zich vooral op het ultimate nivea en negeert de proxiamate niveaus
- Wat is het concept groep selectie van wynne edwards?
Gedrag wordt overgedragen in groepsdynamieken, en niet door individuen. Hiermee doet edwards een poging om sociaal gedrag te verklaren
- Hoe werd de theorie van wynne edwards bekend, groepsselectie?
Het werd bekend als dat het niet waar was
- Wat is altrusime van wynne edwards?
Een eigenschap dat rekening houdt met de belangen van de groep, anders zou egoisme doorgegeven worden
- Wat was het standpunt van george williams aan het concept groepselectie van edwards?
Als er 1 egoisitsche individu komt, dan zal die onmiddellijk een voortplantingsvoordeel hebben ten opzichte van de rest die altruistische is. (de egoistische zal meteen overleven)
- Wat is de multi-regionale hypothesis?
Dat via gelijkelijke verandering, populaites zijn geevolueerd van homo erectus naar mensen
- Wat is de out of afrika hypothesis?
Dat uit de homo erectus een africaanse populatie is afgestamd die zich verspeid heeft en de hominins heeft vervangen
- Wat is het sub veld moleculair genetica?
Dit onderzoekt genen die zich buiten de celkernen bevinden om een modulaire klok te vormen
- Wat is het cytoplasma?
Een gel achtige substantie die de celkern vormt
- Wat zijn de mitochondria?
Cellen verantwoordelijk voor energie, die ontstaan zijn uit bacteriën, en worden niet aangepast door seksuele reproductie (moleculaire klok)
- Wat was het standpunt van hamilton over familie leden die atruistische zijn of iets voor eigen belang doen?
Hamilton ondersteunde williams en stelde dat uitkijken naar je kinderen of kleinkinderen er voor zorgt dat jouw genen doorgegeven worden, en het dus een gedrag is voor eigen belang
- Wat is de coefficent of relatedness van hamilton?
Het gedeelte van de genen dat overeenkomt tussen twee familie leden. En zit tussen de 0 en 1
(broers 0,5. Kleinkinderenen neefjes 0,25)
- Wat is inclussieve fitheid van hamilton?
De totale opsomming van iemand nakomelingen, inclusief kleinkinderen, neven en nichten
- Wat is Kin-selected altruisme?
Dan is altruisme verkregen door familie leden te helpen overleven