Тема 31 Flashcards
1991 р., 6 грудня
започаткування Збройних Сил України.
1994 р., липень
обрання Леоніда Кучми Президентом України.
1995 р.
обрання України членом Ради Європи (РЄ).
1996 р., 28 червня
ухвалення Конституції України.
1996 р., вересень
запровадження національної грошової одиниці — гривні.
2004 р., листопад – грудень
«Помаранчева революція» (Майдан);
2005 р., січень
обрання Президентом України В. Ющенка.
Корупція
підкупність і продажність держ., політ. і гром. діячів, а також урядовців і службовців держ. апарату. Це явище було й за часів СРСР. Багато політиків обіцяють викоренити це ганебне явище, але чомусь знаходять лише стрілочників, а «вел. риба» спокійно плаває.
Олігарх
особа, що володіє особливо вел. багатством і має серйозний вплив на органи держ. влади та засоби масової інформації; член олігархії.
Поліконфесійність
наявність багатьох релігійних течій на території однієї країни.
Помаранчева революція
масові нар. виступи проти фальсифікацій президентських виборів, проти антинародного режиму 22 листопада – 8 грудня 2004. У революції взяли участь сотні тисяч, якщо не мільйони людей. Події у Києві підтримані масовими виступами на місцях. Люди підтримали її, навіть власними грішми. Нар. революція змусила Верховний суд ухвалити рішення про проведення повторного голосування другого туру президентських виборів. Одна з найзначніших подій за всі роки незалежності.
Тіньова економіка
підприємництво, яке діє на принципах приховування доходів, переказування валютних коштів у офшорні зони, ухиляння від сплати податків, контрабанди і відвертого криміналу. Взагалі вона існувала і за рад. часів, хоча про це не афішували. Складовою її частиною є так званий «чорний ринок». Чим більше розвинута держава, тим менше її, навпаки у проблемних країнах вона процвітає. Причинами тут є погане податкове законодавство, недостатньо рішуча політика влади, нестабільність економіки, корупція у владі. Слід зробити так, щоб вона стала невигідною.