programming Flashcards
1.Kāds ir testēšanas galvenais mērķis?
Galvenais mērķis ir atrast problēmas programmatūrā un palīdzēt nodrošināt kvalitatīvas programmatūras izstrādi.
Ko var noteikt ar testēšanas palīdzību?
ar noteikt, vai komplicēts algoritms strādā atbilstoši tā sākotnējai iecerei, vai sistēma spēj izpildīt tai izvirzītās slodzes prasības vai arī iespējams veikt pārbaudi pirms sistēmas pieņemšanas ekspluatācijā.
Kādas iespējas dod programmatūras testēšana vadītājiem?
izprast programmatūras gatavību, apzināties riskus, kas saistīti ar programmatūras palaišanu ekspluatācijā, lai pieņemtu pamatotus lēmumus un izvairītos no dažādām negaidītām un nepatīkamām situācijām, kas saistītas ar programmatūras problēmu konstatēšanu to lietojot jau klientiem.
Kas ir programmatūras testēšanas rokasgrāmata?
vadītājiem ir veidota kā materiāls ar pamatinformāciju par programmatūras testēšanu. Rokasgrāmatā vairāk tiek aplūkoti jautājumi, kas saistīti ar programmatūras izstrādes un testēšanas procesu organizāciju, mazāk pievēršoties testēšanas tehniskajām metodēm. Par katru jautājumu informācija ir īsa, lai rokasgrāmata kopumā būtu ar mazu apjomu un tādēļ ērtāk pārskatāma
Kas ir programmatūras testēšana?
identificē problēmas programmatūrā un sniedz informāciju par programmatūru un riskiem
Kas ir „Tradicionālā” jeb „sistemātiskā” testēšanas pieeja?
tradicionālā” pieeja – testēšana balstās uz prasībām un specifikācijām, testēšana tiek veikta „sistemātiski”, kas dažkārt noved pie liela apjoma dokumentācijas izveidošanas. Tiek veikta virkne aktivitāšu (testēšanas plānošana, testpiemēru specificēšana, testpiemēriem nepieciešamo testēšanas datu izveide, testpiemēru izpilde ar testējamo programmatūru). Šī pieeja prasa ieguldīt darbu (un resursus) pirms tiek atklāta pirmā problēma programmatūrā; Vairāk ir piemērota lieliem vai ilgiem projektiem
Kas ir „Žiglā” pieejas?
„Žiglā” pieeja ir piemērotāka mazāka izmēra programmatūrai un īsākiem laika periodiem, tā ir pielietojama arī žiglās programmatūras dzīves cikla gadījumā.
Kas ir programmatūras kvalitāte?
Kvalitāte ir pakāpe, kādā komponente, sistēma vai process atbilst noteiktajām prasībām un/vai lietotāju/klientu vajadzībām un gaidām. Programmatūras kvalitāti raksturo funkcionalitāte, uzticamība, lietojamība, produktivitāte, uzturamība un pārvietojamība [SLS07].
Kas raksturo programmatūras kvalitāti?
funkcionalitāte, uzticamība, lietojamība, produktivitāte, uzturamība un pārvietojamība [SLS07].
Kas ir problēma?
Problēma ir programmatūras darbības neatbilstība tam, ko no tās sagaida lietotājs.
Kas ir kļūda?
Kļūda (error) ir cilvēka darbība, kas izraisa defektu. Programmētāja darbība, kā rezultātā viņš uzraksta programmu ar defektu. Izpildot defektīvu programmatūru, ir redzama kļūme vai problēma, piemēram, negaidīta programmatūras uzvedība.
Uz ko var noradīt lietotāja saskatīta problēma?
Lietotāja saskatīta problēma var norādīt:
1)uz kļūdām programmētāju darbā, nekorekti realizējot programmatūras specifikācijā prasīto;
2) uz defektiem programmatūras specifikācijā – pretrunām starp prasībām, iztrūkstošām prasībām, neviennozīmīgi interpretējamām prasībām;
3) uz nepieciešamību attīstīt programmatūru tālāk, veidojot jaunu funkcionalitāti.
Ko nozīme kvalitātes nodrošināšana?
procesi organizācijā tiek veikti un pielietoti korekti, atbilstoši nozares labākajai vai rekomendētajai praksei
Kas veic testēšanu?
Testēšanu dažādos programmatūras izstrādes dzīves cikla periodos var veikt dažādi cilvēki – izstrādātāji parasti veic vienībtestēšanu, lietotāji – akcepttestēšanu, izstrādes komandā iekļauti testētāji vai ārējie jeb neatkarīgie testētāji – integrācijas un sistēmtestēšanu. Ja problēmas identificē lietotājs ikdienas lietošanas procesā, tas nenozīmē, ka lietotājs ir kļuvis par testētāju.
Kāpēc nav iespējama pilnīga notestēšana?
Tas nozīmē tik lielu testpiemēru skaitu, ka praktiski nav reāli tos visus izpildīt.