Бойові дії на території України в 1941-1942 рр. Flashcards
2.1. Яка стратегічна оборонна операція проводилася Червоною армією на території України в 1941 році?
Одеська
2.2. Хто був начальником штабу Південно-Західного фронту в ході Київської оборонної операції 1941 року?
Генерал В. Тупіков
2.3. Коли було видано наступну директиву радянського командування: «..концентричними, зосередженими ударами військ Північно-Західного і Західного фронтів оточити і ліквідувати сувалківське угруповання противника й до кінця дня ___________ оволодіти містом Сувалки; Могутніми концентричними ударами механізованих корпусів, всією авіацією Південно-західного фронту і інших військ 5-ї і 6-ї армії оточити і ліквідувати угруповання противника, що наступає в напрямку Володимир-Волинський, Броди. До кінця дня ________ оволодіти районом Любліна».
22 червня, о 21:15.
2.4. Вкажіть, коли почалися оборонні бої Червоної армії на підступах до Києва у 1941 році?
11 липня
2.5. У серпні 1941 р. 6-та і 12-та радянські армії були оточені вермахтом у «котлі» під ….
Уманню
2.6. Визначте дату початку облоги німецько-румунськими військами Севастополя в 1941 р.
16 листопада 1941 року.
2.7. Керченсько-Феодосійська наступальна операція радянських військ проходила … ?
25-31 грудня 1941 року. Тоді було вибито німецькі дивізії з Керчі, Євпаторії, Судака та Феодосії, згодом в Керчі було створено Керченський фронт.
2.8. Визначте, коли війська нацистської Німеччини та її союзників цілковито окупували територію України?
22 липня 1942 року.
2.9. Яка німецька група армій завдала удару по території сучасної України в червні 1941 року?
Група армій “Південь” концентрувалася на південь від Любліна для наступу на територію України з виходом до Волги та Кавказу.
2.10. Який номер носив наказ, відомий під назвою «Ні кроку назад!», який забороняв будь-який відступ та запроваджував персональну відповідальність командирів, політпрацівників і бійців перед військовими трибуналами за невиконання наказу?
№227. Підписано 28 липня 1942 року Сталіним, який обурився новим способом ведення війни “за допомогою території”.
Що таке “Морський лев”?
Саме так називалася десантна операція (директива №16), що мала на меті усунути Англію як базу проти подальшої війни з Німеччиною. Наказ про підготовку до такої війни було підписано Гітлером 16 липня 1940 року.
Чому Гітлер наказав продумати план можливої війни з СРСР 21 липня 1940 року?
- У Гітлера з’явилися сумніви щодо дружності СРСР через поведінку Кремля під час анексії Бесарабії. 2. СРСР залишався ідеологічним ворогом Німеччини. 3. СРСР постачав надто багато ресурсів, щоб не скористатися політикою шантажу рано чи пізно. 4. Ліквідування СРСР дозволило б продовжити війну у більш-менш стерпних умовах.
Суть і дата підписання угоди Німеччини, СРСР і країн Потрійного пакту.
Ця угода ніколи не була підписана. Ріббентроп намагався налагодити дипломатичні стосунки в листопаді 1940 року, однак Молотов вимагав передачі всього балканського регіону і утворенні військово-морських баз в ТУреччині. Це б відрізало Німеччину від балканської нафти і продовольства, тому знайти компроміс в такій маленькій Європі не вдалося.
Що таке “директива №21” і коли вона була підписана?
Це план “Барбаросса” нападу на СРСР, підписаний Гітлером 18 грудня 1940 року.
Як зреагував Сталін на дані розвідки про план “Барбаросса”?
Гітлер вважався Сталіним надто розумним, щоби сподіватись захопити СРСР за 6 тижнів. До того ж, Британія попередила СРСР про напад Німеччини впродовж доби, а потім сама потерпала від нападу на о. Крит. Тому Сталін не повірив цим даним.