Україна напередодні та на початку Другої Світової (1939-1941) Flashcards
Коли відбулося входження Західної України до складу УРСР?
Жовтень 1939 р.
На кого напала Німеччина у вересні 1939 року?
На Польщу
Яку кодову назву мав план нападу Німеччини на СРСР?
“Барбаросса”
Вперше українське питання піднялося на нараді керівників гітлерівської партії. Логіка рішень: завдяки “українській проблемі” тиснути на Польщу, Чехословаччину та Румунію з метою перетворення їх на німецьких сателітів і плацдарм для наступу на СРСР. Коли це було?
Березень 1933 року
Про що наголосив Гітлер в публічній промові 1 квітня 1933 року?
Що він не може спокійно спостерігати за тим, як більшовики поневолюють і гноблять великий російський та шляхетний український народ та народи Кавказу.
Про що домовлялися Польща і Німеччина в травні 1933 року?
Що Польща приєднається до спільної інтервенції з Німеччиною і Британією у боротьбі проти більшовизму і розширить кордони до Дніпра та Чорного моря.
Коли було підписано польсько-німецький договір про ненапад, фактично спрямований проти СРСР?
26 січня 1934 року.
Польща не реалізувала домовленості про спільну війну проти СРСР, тому що оглядалася на Францію, свого основного європейського союзника, яка зробила що (і коли)?
У травні 1935 року Франція підписала з СРСР договір про взаємну допомогу, тому разом з Польщею дотримувалася дружнього нейтралітету.
З чого почалася “чехословацька криза”?
У складі ЧСР станом на 1938 рік перебувало Українське Закарпаття - об’єкт торгів між Німеччиною, Польщею, Угорщиною та СРСР. 28-30 вересня було вирішено долю Судетської області, а 21 жовтня Гітлер вирішив зтерти “залишкову Чехію” з мапи світу.
Чому в 1938 році Німеччина не хотіла віддавати Угорщині Підкарпатську Русь?
У Берліні хотіли уникнути встановлення спільного польсько-угорського кордону, бо це могло призвести до створення антинімецького військового союзу.
“Польські війська були у самому Києві і ці прагнення усе ще живі й сьогодні”. В якому контексті це було сказано?
Саме так відповів міністр МЗС Польщі Ю. Бек 6 січня 1939 року на питання Рібентропа, чи не відмовилася Варшава від планів Пілсудського підкорити Україну. (Коли Німеччина передала Угорщині часту Закарпаття, всі побоювалися що залишок Карпатської України стане плацдармом Німеччини для нападу на СРСР. Однак Німеччина заявила, що ця територія - “привілей Польщі”)
Чому Гітлер перед початком Другої Світової Війни намагався домовитися про союз з СРСР?
Бо він спершу хотів розгромити Європу - Чехословаччину, Польщу, Францію, Британію, а для цього потрібно було уникнути війни на два фронти, нейтралізувати Москву від вручання в європейський конфлікт.
1.1. Яку проблему у взаєминах між СРСР та Німеччиною мав на увазі Й. Сталін виголошуючи: «Схоже на те, що цей підозрілий шум мав своєю метою підняти лють Радянського Союзу проти Німеччини, отруїти атмосферу і спровокувати конфлікт з Німеччиною без видимих на те підстав»?
Дискусію навколо майбутньої долі Карпатської України. Це цитата з доповіді Й. Сталіна 10 березня 1939 року на XVIII з’їзді ВКП(б), в якій він вказав на зближення Німеччини з СРСР.
1.2. Як мала проходити лінія розмежування між радянською і німецькою сферами інтересів в окупованій Польщі, згідно з угодами 23 серпня 1939 р.?
По річках Нарев - Вісла - Сян.
1.3. Коли радянське командування розгорнуло Український і Білоруський фронти для спільного з вермахтом наступу на Польщу в 1939 р.?
11 вересня під час лавиноподібного збільшення армії. Командувач Українського фронту - Тимошенко С., Білоруського - Ковальов М.
1.4. Вкажіть, хто був командувачем Українського фронту, який здійснював військові операції проти польської армії спільно з вермахтом у вересні 1939 р.
С. Тимошенко
Як вирішилася доля Карпатської України в березні 1939 року?
Щоб налагодити радянсько-німецькі стосунки, Гітлер дозволив угорським військам атакувати українське Закарпаття. 15 березня Карпатська Україна стала на декілька годин незалежною, але її спротив було потоплено у крові угорськими гонведами.
Коли було підписано і як називався німецький план війни з Польщею?
11 квітня 1939 року, план “Вайс”.
1.5. Частиною якого документу є подана нижче цитата: «Зважаючи на повний розпад форми правління, котра існувала раніше в Польщі, уряд Райху та уряд СРСР вважають за необхідне покласти край нестерпному надалі політичному й економічному становищу на польських територіях»?
Проекту спільного радянсько-німецького комюніке, запропонованого Й.Ріббентропом 15 вересня 1939 року
1.6. Визначіть, коли було підписано угоду «Про дружбу і кордон» між СРСР та Німеччиною:
28 вересня 1939 року.
1.7. Які міжнародні події Л.Каганович характеризував наступними словами: «Міжнародна ситуація хороша. Ми стояли напередодні втягування нас у велику війну. Англійці і французи стояли б осторонь, дивилися б і з аеропланів листівки кидали б. А може, навіть і листівок не кидали б. Вони хотіли нас втягнути у війну з німцями, а справа вийшла так, що воюють імперіалістичні держави, а ми поглядаємо та й не марно поглядаємо, а дещо прибираємо до рук»?
Окупацію та приєднання до СРСР земель Західної України і Західної Білорусії
1.8. Заходи з радянізації Західноукраїнських земель передбачали такі складові (виберіть три складові із запропонованих варіантів):
- Деполонізацію освіти. 2. Націоналізацію промисловості та банків 3. Заборону діяльності всіх політичних партій та організацій окрім КП(б)У та Комсомолу