Numbers and Money Flashcards

1
Q

How much is the ice cream?

A

it costs $4.00

It’s $4.00

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
2
Q

How much is the bread?

A

The bread is $2.00
It costs $2.00
It’s $2.00

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
3
Q

How much is the cake?

A

The cake costs $4 dollars
It costs $4 dollars
It’s 4 dollars

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
4
Q

How much is the cookie?

A

The cookie is $2 dollars.
It costs $2 dollars
it’s $2 dollars

How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly
5
Q
A
How well did you know this?
1
Not at all
2
3
4
5
Perfectly