11-20 Flashcards
Mi a vállalati stratégia és az alapvető cél kapcsolata?
Vállalati stratégia: vállalati cél az új kutatási projektek támogatása és az új termékek és szolgáltatások piacra való juttatása. Megalkotása felsővezetői feladat.
A vállalkozás profitorientált, vagyis alapvető érdeke, hogy tartósan a kiadásai ne haladják meg bevételeit, hosszú távon nyereségesen működjön.
Mi a logikai különbség a hagyományos és a kapcsolatmarketing között?
A hagyományos marketing- nyomtatott, sugárzott reklámok, telefonos felkeresés és levélküldés
Kapcsolatmarketing- fogyasztói kapcsolatok létrehozása, fenntartása, bővítése és értékesítése oly módon, hogy az megfeleljen a kapcsolatban résztvevő felek céljainak.
Milyen esetekben alkalmazná a költség-, a kereslet- és a versenytársalapú ár képzést?
Szerintem ez a fajta ár képzés inkább a nagyobb üzletekre, szupermarketekre jellemző, mivel nem csak ugyanazokat a termékeket árulják más áron, de még képesek létrehozni saját márkát, abból a célból, hogy több vevőt csábítsanak magukhoz az esetleges kedvezőbb árral.
Mi a különbség a reklám és a közönségkapcsolatok között?
Ha reklámokat használunk, akkor sokkal több emberhez eljut az információ, viszont nem olyan személyes. A közösségi kapcsolat- kevesebb emberhez tudunk szólni, de bennük mégis maradandóbb élmény marad meg.
Mi a külső piaci érintettek (fogyasztók, szállítók, versenytársak, stratégiai partnerek) szerepe az innovációban?
Az innovációban ugyanúgy figyelmet kell fordítanunk a külső piaci érintettekre, mint a belsőkre. Ha az innováció a célunk, akkor a fogyasztókra szintén gondolnunk kell, mivel nekik szeretnénk könnyebbé tenni az életüket. Versenytársakra szintén számítanunk kell, mivel, ha kitalálunk egy új terméket, akkor minden bizonnyal egy bizonyos idő elteltével lesz egy, ha nem több rivális termék.
Milyen tényezőkre kell különösen figyelmet fordítania egy sikeres innovációs stratégiának?
relatív előny- amivel az új jobb a többinél; beilleszthetőség; bonyolultság; kipróbálhatóság; megfigyelhetőség;
Melyek a munkaerő –gazdálkodás tartalmát kifejező tevékenységek?
Munkaerő- gazdálkodás a humán erőforrás leghatékonyabb felhasználásra irányuló, tervező, szabályozó, fejlesztőn tevékenység. Az emberi erőforrásokkal való gazdálkodás általános teendői; a munkakapcsolatok kezelése; bér és jövedelemgazdálkodás, érdekeltségi rendszer kialakítása; a munka megszervezése; belső érintettek képzésének, továbbképzésének irányítása és szervetése
Melyek az emberi erőforrás-tervezés fő lépései?
A munkaerő- szükséglet meghatározása; a munkaerő alkalmazása: felvétel és elbocsátás; a munkavégzés és az emberi erőforrás fejlesztése; motiváció, ösztönzés, bérezés
Mi a karriertervezés jelentősége a vállalaton belül?
Munkakör betöltése, munkavállalók karrierpályája, karrier menedzselése
Mitől függ a motiváció mértéke?
Belső motivációs tényezők; külső motivációs eszközök; teljesítményértékelés