УКРАЇНСЬКА МОВА Flashcards
ПІДМЕТ(ЙОГО ВИЗНАЧЕННЯ)
ГОЛОВНИЙ ЧЛЕН РЕЧЕННЯ, ВКАЗУЄ НА ВИКОНАВЦЯ ДІЇ АБО НОСІЯ СТАНУ В РЕЧЕННІ, ВІДПОВІДАЄ НА ПИТАННЯ: ХТО? ЩО?
СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ ПРОСТОГО ПІДМЕТА
- ІМЕННИК; 2. ЗАЙМЕННИК; 3. ПРИКМЕТНИК (У ЗНАЧЕННІ ІМЕННИКА); 4. ДІЄПРИКМЕТНИК (У ЗНАЧЕННІ ІМЕННИКА); 5. ЧИСЛІВНИК; 6. ПРИСЛІВНИК; 7. ІНФІНІТИВ; 8. ВИГУК; 9. СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ.
СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ СКЛАДЕНОГО ПІДМЕТА
- СКЛАДНА ВЛАСНА НАЗВА; 2. СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ З КІЛЬКІСНИМ ЗНАЧЕННЯМ; 3. ІМЕННИК ЧИ ЗАЙМЕННИК У Н.в. + ІМЕННИК ЧИ ЗАЙМЕННИК В ОР.в. З ПРИЙМЕННИКОМ З/ІЗ 4. ЗАЙМЕННИК У Н.в. + ІМЕННИК ЧИ ЗАЙМЕННИК В Р.в. З ПРИЙМЕННИКОМ З/ІЗ; 5. ІМЕННИК ЗІ ЗНАЧЕННЯМ ГРУПИ В Н.в. + ІМЕННИК У Р.в.
СПОСОБ ВИРАЖЕННЯ ПРОСТОГО ДІЄСЛІВНОГО ПРИСУДКА
- ДІЄСЛОВО(ФОРМА СКЛАДЕНОГО МАЙБУТНЬОГО ЧАСУ); 2. ДІЄСЛІВНИЙ ФРАЗЕЛОГІЗМ
ПРИСУДОК
ГОЛОВНИЙ ЧЛЕН РЕЧЕННЯ, НАЗИВАЄ ДІЮ АБО СТАН ПІДМЕТА І ВІДПОВІДАЄ НА ПИТАННЯ: ЩО РОБИТЬ ПІДМЕТ? ЩО З НИМ РОБИТЬСЯ? ЯКИЙ ВІН Є? ХТО/ЩО ВІН Є?
СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ СКЛАДЕНОГО ДІЄСЛІВНОГО ПРИСУДКА
1.ДОПОМІЖНЕ ДІЄСЛОВО(ДОПОМІЖНИМИ БУВАЮТЬ: ФАЗОВІ ДІЄСЛОВА(ПОЧИНАТИ, ПРОДОВЖУВАТИ, ЗАКІНЧИТИ, СТАТИ), МОДАЛЬНІ ДІЄСЛОВА(МОГТИ, ВМІТИ, МУСИТИ, УМУДРИТИСЯ), ЗНАЧЕННЯ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ(ХОТІТИ, БАЖАТИ, ПРАГНУТИ, НАМАГАТИСЯ, НАВАЖИТИСЯ), ЗНАЧЕННЯ МИСЛЕННЯ(ДУМАТИ, МРІЯТИ), ПРИКМЕТНИКА(ЛАДЕН, ЗГОДЕН, ПОВИНЕН, РАДИЙ, ЩАСЛИВИЙ), ДІЄПРИКМЕТНИКИ(ЗМУШЕНИЙ ПОКЛИКАНИЙ, ЗАБОВ’ЯЗАНИЙ, ПРИРЕЧЕНИЙ), ПРИСУДКОВІ ПРИСЛІВНИКИ(ТРЕБА, МОЖНА, НЕОБХІДНО, СОРОМНО, ШКОДА, ЖАЛЬ)).
+ 2. ІНФІНІТИВ ОСНОВНОГО ДІЄСЛОВА.
СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ СКЛАДЕННОГО ІМЕННОГО ПРИСУДКА
ДІЄСЛОВО ЗВЯЗКА(БУТИ, СТАТИ, СТАНОВИТИ, ЯВЛЯТИ І ВВАЖАТИСЯ) + ІМЕННИК, ПРИКМЕТНИК, ЧИСЛІВНИК, ЗАЙМЕННИК, ДІЄПРИКМЕТНИК, ПРИСЛІВНИК.